Обрати сторінку

Чи знаєте ви, що оточення може впливати на ваші емоції та душевний стан? Ви коли-небудь помічали, що певні місця вас особливо дратують? Або що певні місця особливо розслаблюють і заспокоюють? А все через те, що колір може мати над нами величезну владу. Зв’язок між кольором та емоціями, який ми підтримуємо, визначає багато наших щоденних рішень.

Наш мозок налаштований звертати увагу на предмети, які мають контрастний колір порівняно з навколишнім середовищем. Це допомагало нашим предкам знаходити їжу або помічати потенційні небезпеки та небезпеки. Крім того, у тваринному і рослинному світі яскраві кольори виконують певні функції виживання, такі як розмноження та захист.

У арт-терапії колір часто асоціюється з емоціями людини. Колір також може впливати на психічний або фізичний стан людини. Наприклад, дослідження показали, що у деяких людей, що дивились на червоний колір, збільшувалась частота серцевих скорочень, що призвело до додаткового закачування адреналіну в кров. 

Те, як різні кольори можуть впливати на емоції, значною мірою залежить від яскравості, відтінку, відтінку або тону кольору, а також від того, холодний він чи теплий тон. 

Ось з деяких  ефектів, які кольори можуть мати на ваше самопочуття:

Теплі кольори – червоний, помаранчевий і жовтий знаходяться поруч один з одним. Теплі кольори часто викликають відчуття щастя, оптимізму та енергії. Однак жовтий, червоний та помаранчевий також можуть привертати увагу та сигналізувати про небезпеку або спонукати вас до дій (згадайте знаки зупинки, попередження про небезпеку та бар’єрну стрічку). Червоний також може підвищити апетит людини.

Холодні кольори – зелений, синій і фіолетовий. 

Холодні кольори зазвичай заспокоюють, але також можуть виражати смуток. Фіолетовий часто використовується, щоб розпалити творчість, оскільки це суміш синього (спокійного) та червоного (інтенсивного). 

Важливо зазначити, що кольори можуть бути суб’єктивними — те, що може змусити одну людину почувати себе весело, може викликати роздратування іншої залежно від минулого досвіду глядачів або культурних відмінностей.