Обрати сторінку

Відносини є важливою частиною здорового життя.У нездорових стосунках люди можуть відчувати тривогу, розгубленість, невпевненість і навіть небезпеку. Знання цих відмінностей може допомогти вам вибрати, з ким ви зустрічатися і як довго.

Важливо пам’ятати, що ідеальних стосунків не буває. Кожні стосунки мають поєднання як здорових, так і нездорових характеристик. Потреби кожної людини в стосунках  різні. У здорових стосунках кожна людина може отримати те, що їй потрібно.

Хоча всі стосунки різні, є деякі ключові характеристики, які допомагають відрізнити здорові міжособистісні зв’язки від нездорових.

Бути собою: вам комфортно поруч із людиною, з якою зустрічаєтеся. Змінювати себе, щоб догодити комусь не спрацює і може розчарувати, тому важливо залишатися собою.

Чесність: вам комфортно говорити про речі у стосунках, включаючи проблеми чи турботи.

Гарне спілкування: ви обговорюєте речі, важливі для вас або ваших стосунків. Ви запитуєте один одного, що ви думаєте і відчуваєте, і ви слухаєте один одного.

Взаємна повага: у близьких, здорових стосунках люди мають спільну повагу один до одного. Вони не принижують один одного і пропонують підтримку та безпеку.

Почуття безпеки: якщо ви відчуваєте загрозу будь-яким чином, у вас немає здорових стосунків. Почуття безпеки буває як емоційним, так і фізичним. 

Довіра: це можливість розраховувати на когось. Це про те, що хтось буде чесний з вами і виконуватиме свої обіцянки. Коли ви довіряєте комусь, ви знаєте, що вони підтримають вас і подбають про вас. 

Рівність:зберігає стосунки безпечними та справедливими. Бути рівними у стосунках, а не керувати один одним. Рівність також може означати розподіл зусиль.

Підтримка: це відчуття турботи та поваги. У здорових стосунках люди слухають один одного, допомагають у вирішенні проблем і виявляють підтримку, відвідуючи важливі події.

Може здатися, що найкращі стосунки – це безконфліктні, та вміти сперечатися та ефективно вирішувати розбіжності в думках важливіше, ніж просто уникати суперечок. Конфлікт може стати можливістю зміцнити зв’язок з вашим партнером.