Обрати сторінку

Емоційна відстороненість (ЕВ) означає нездатність людини повною мірою займатися своїми почуттями або почуттями інших. Це може заважати фізичному, психологічному, емоційному та соціальному розвитку людини. 

ЕВ – це складне питання. Для деяких людей ЕВ є механізмом подолання — стратегією, яка використовується, щоб захистити їх від стресу або травми. Для інших це може бути реакцією на травму, жорстоке поводження або неперероблені емоції, що робить людину не в змозі відкрити про свою боротьбу.

Люди з ЕВ можуть відчувати, що вони чомусь «погані» або що про них ніхто не піклується. Також вони можуть думати про взаємодію з іншими і можуть мати глибоке бажання висловлювати емоції іншим, але виявляються не в змозі зв’язатися з або висловити свої почуття. Часто помилково вважають, що людям, які страждають на ЕВ, не вистачає співчуття до інших. Хоча сприйняття повної відсутності емпатії зрозуміле, важливо визнати, що люди з ЕВ здатні відчувати, просто не в змозі зв’язатися з цими емоціями та діяти на них із загальною відповідною реакцією.

Як впоратися з емоційною відстороненістю

  • Медитація та уважність: це може допомогти зменшити стрес, сприяти заспокоєнню та покращити реакції на негативні думки та почуття.
  • Письмо: ведення щоденника може допомогти вам висвітлити свої думки та емоції замість того, щоб відриватися від них. Це також може допомогти вам помітити закономірності або тригери вашої емоційної відстороненості.
  • Уникайте самолікування речовинами: хоча вони можуть надати тимчасове полегшення, такі речовини, як алкоголь, можуть погіршити симптоми або призвести до нових проблем у довгостроковій перспективі.
  • Шукайте підтримку: групи підтримки – це чудовий спосіб зв’язатися з іншими, хто розуміє, що ви відчуваєте.
  • Дозволити бути вразливими: це може бути важко, вимагає часу та практики, але воно того варте. Працюйте над тим, щоб відкриватися  з людьми, яким ви довіряєте та почуваєтеся в безпеці.
  • Створюйте мистецтво: креативність може бути здоровим способом зв’язатися зі своїми емоціями та висловити їх.