Обрати сторінку

Бути асертивним  – це основна навичка спілкування та спосіб ефективно висловити себе та відстоювати свою точку зору, поважаючи права та переконання інших.

Асертивність також може допомогти підвищити вашу самооцінку та заслужити повагу інших, впоратися зі стресом, особливо, якщо ви схильні брати на себе занадто багато обов’язків, тому що вам важко сказати «ні».

Якщо ви не асертивні , ви можете цього навчитися.

Асертивне спілкування є прямим і шанобливим. Асертивність дає вам найкращі шанси успішно донести своє повідомлення. Якщо ви надто пасивно або агресивно спілкуєтеся, ваше повідомлення може загубитися, оскільки люди надто зайняті реакцією на ваше повідомлення.

Бути асертивним означає бути чесним щодо своїх почуттів, думок або навіть своїх прав. Це не означає бути агресивним, коли хтось інший може відчувати загрозу або неповагу. Бути асертивним також не означає бути пасивним, коли ви надто налякані, щоб сказати те, що ви справді відчуваєте. Якщо залишатися пасивним у ситуаціях, які для вас багато значать, це може призвести до відчуття, що вами маніпулюють, використовують або не поважають.

З когнітивної точки зору асертивні люди відчувають менше тривожних думок, навіть перебуваючи в стані стресу. Вони реагують на позитивні та негативні емоції, не стаючи агресивними та не вдаючись до пасивності.

Пам’ятайте, що ви не можете взяти на себе відповідальність за поведінку чи реакцію іншої людини, але ви можете навчитися поважати себе настільки, щоб чітко говорити про власний досвід чи точку зору. 

Бути асертивним – це вибір і навичка і вимагає практики та сміливості. Коли ви навчитеся бути більш асертивним  у більшій кількості ситуацій, ви, швидше за все, почуватиметеся вільнішими та впевненішими в багатьох ситуаціях.

 

Асертивна поведінка включає:

  • Відкритість  у вираженні бажань, думок і почуттів і заохоченні  інших робити те саме.
  • Прислухатися до думок інших і належним чином реагувати, незалежно від того, згодні з ними чи ні. 
  • Прийняття обов’язків і можливість делегувати їх іншим. 
  • Регулярно висловлюйте вдячність іншим за те, що вони зробили або роблять. 
  • Вміти визнавати помилки і вибачатися.
  • Збереження самовладання .Поводитися як рівний з іншими.