Обрати сторінку

Коли ви були підлітком, ви могли вести щоденник і ховати його під матрацом. Це було місце, щоб зізнатися у своїх труднощах і страхах без осуду чи покарання. Напевно, було добре викинути всі ці думки та почуття з голови на папір. Світ здавався прозорішим.

Можливо, ви перестали вести щоденник, досягнувши повноліття. Але концепція та її переваги все ще діють. Тепер це називається Щоденником емоцій. Це просто запис ваших думок і почуттів, щоб зрозуміти їх більш чітко. І якщо ви боретеся зі стресом, депресією або тривогою, ведення щоденника може бути чудовою ідеєю. Це може допомогти вам контролювати свої емоції та покращити психічне здоров’я.

Мета – покращення саморозуміння та самоконтролю.

Дистанція від емоцій є життєво важливою, тому що ви не можете побачити або зрозуміти щось, якщо ви перебуваєте прямо в центрі цього.

Віддалення відбувається з часом і з іншою перспективою. Час не лікує невизнані емоції. Але головне усвідомити, що почуття швидкоплинні. Отже, якщо вам зараз неймовірно сумно, був і буде час, коли ви почуватиметеся збудженими, розслабленими чи щасливими.

Один із способів реалізувати цю ідею — написати про гарний досвід. Це не тільки нагадує вам, що існує життя поза поганими почуттями, але й служить емоційним якорем.

При регулярному веденні щоденника можна побачити реальну картинку свого емоційного стану, знайти провідну емоцію та побачити взаємозв’язок із життєвими потребами.

Рекомендації щодо ведення щоденника:

  • ведіть щоденник регулярно, описує стільки подій, скільки вважаєте за потрібне.
  • 1 сторінка щоденника = 1 ситуація
  • будьте точні у формулюваннях та прямо відповідаєте на запитання (не плутайте думку та емоцію, у кожній графі описуйте те, що потрібно).
  • будьте щирими із самим собою, ви ведете щоденник лише для себе.
  • раз на тиждень перечитуйте записи та аналізуйте.

Використовуйте  також цифровий Щоденник емоцій  нашому додатку EQ-APP.  Це добрий матеріал для самоаналізу.