Обрати сторінку

При взаємодії з навколишнім світом ми отримуємо інформацію про нього через сенсорні канали (репрезентативні системи) і залежно від особливостей сприйняття та переробки інформації людей умовно можна поділити на чотири категорії:

Візуали – люди, котрі сприймають більшу частину інформації з допомогою зору. Вважається, що більшість людей на цій планеті – візуали. Адже не дарма всім відома популярна фраза «краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Зір дає левову частку інформації, що надходить до мозку людини, приблизно 80%. Візуальний тип сприйняття формує значну частину культури. Усі твори живопису, скульптури, архітектури, кінематографу спрямовані  на задоволення естетичних запитів людини у вигляді на його зоровий аналізатор. 

Аудіали – ті, хто в основному отримує інформацію через слуховий канал. Вони зустрічаються набагато рідше, ніж візуали та кінестетики. За своєю природою людина більше схильна вірити очам та відчуттям, але приблизно від 5% до 15% людей «люблять вухами». Аудіальний тип сприйняття зустрічається у чоловіків та жінок.

Як правило, серед них багато музикантів, вокалістів, композиторів, представників інших спеціальностей, пов’язаних із звуком. 

Кінестетики – люди, які сприймають більшу частину інформації через інші відчуття –  дуже добре відчувають запахи, смак, дотик. Саме ці фактори відіграють роль за будь-якого вибору, від банальної покупки тістечка до доленосної зустрічі з майбутнім партнером. Накладає свій відбиток цей тип сприйняття і на пошуки професії.

Дискрети – їх сприйняття інформації відбувається переважно через логічне осмислення, з допомогою цифр, знаків, логічних аргументів. Це порівняно недавно виділений, рідкісний психотип, що взаємодіє з навколишнім світом на підставі логіки та раціональності. Дискрети у всьому намагаються знайти сенс, часто поглиблюються в області, що їх цікавлять, і досягають цікавих результатів..

І якщо аудіали, візуали, кінестики в процесі свого життя розвивають тією чи іншою мірою свої додаткові сенсорні канали, то дискретний тип на це не здатний. А власники цього психотипу переважно чоловіки.