Обрати сторінку

Емоційна грамотність – це те, що необхідно кожному з нас. Сучасний світ сповнений стресових ситуацій, які найчастіше залишають негативний осад.  Термін було введено і вперше опубліковано у 1979 році відомим психологом Клодом Штайнером.

Емоційна грамотність це  здатність розпізнавати свої емоції та емоції інших людей, а також уміння керувати цими емоціями при взаємодії один з одним, багато в чому це ключовий аспект створення позитивних умов життя.

Головна мета розвитку емоційної грамотності – допомогти людям співпрацювати, не застосовуючи маніпуляцію та насильство, використовуючи емоції співпереживання для об’єднання та покращення якості життя.

Якщо ми емоційно грамотні, ми вчимося контролювати складні емоційні ситуації, які часто призводять до боротьби, брехні, нападок і ранять інших людей, а натомість насолоджуватися такими емоціями, як любов, надія та радість.

Найважливіша порада – намагайтеся відчувати всі емоції, які трапляються вам на шляху. Не відкидайте смуток, біль, тугу  та печаль. Якщо ви не проживете їх, привласнюючи цей досвід собі, то атрофуються й інші переживання.

Усі емоції служать одній меті – вони роблять вас чутливими та живими. Перший крок по відновленню емоційної грамотності — це йти за  своєю пристрастю. Намагайтеся не відкидати свої мрії, а слідувати їм невідступно. Це допоможе вам відчути смак щастя, успіху, задоволення.

На жаль, ми часто схильні до емоційних травм — більшість із них викликані простими повсякденними труднощами життя, деякі — зрадою та розчаруванням. Без емоційно грамотного виходу емоцій цей емоційний біль змушує нас заморозити свої почуття, щоб захистити себе, при цьому ховаючись, ми втрачаємо зв’язок з нашими почуттями і вже не можемо розуміти чи контролювати їх.

Ми прагнемо емоційних переживань і хочемо отримати їх у різний спосіб. Навчання емоційної грамотності є прямим та ефективним способом відновлення контакту з нашими почуттями та їх силою, особливо силою кохання.