Обрати сторінку

Дослідження показують, що здатність розпізнавати і називати емоції, заспокоює і перериває захоплення мигдалеподібного тіла мозку, яке запускає реакцію “бий/біжи/завмри”.

М. Ліберман і Д. Кресвелл зробили дослідження серед студентів Каліфорнійського університету. Апарат МРТ послідовно фіксував мигдалеподібне тіло в той момент, коли піддослідним пропонували картки з емоційними обличчями, щоб визначити емоцію, яку зображували.

Так от, коли учні називали картинки з гнівом, страхом, провиною або соромом, мигдалеподібне тіло гальмувало своє збудження.

Зробимо висновок – для приручення емоції її потрібно розпізнати й назвати. Спробуйте взяти собі практику хоча б на кілька днів на тижні  розпізнавати всі емоції цього дня. Користуйтеся для цього  нашим зручним додатком EQ.APP і “Щоденником емоцій” в ньому. 

 

Уміння ідентифікувати первинну емоцію в стресовій ситуації допоможе вам впоратися з лавиною вторинних емоцій, що накриває з головою. Це може здатися очевидним  та простим, але зазвичай це не так – особливо,  коли емоції виникають швидко і несподівано. Розпізнавання емоцій допоможе дістатися до джерела емоційної ситуації та майстерно впоратися з нею.

Вам потрібно бути максимально чесними із собою. Ваша мета – дізнатися, які емоції ви відчували (як первинні, так і вторинні), а потім визначити, як саме ці емоції вплинули на ваші дії та почуття надалі.

Наприклад, коли ви  відчуваєте  напругу в плечах і внизу живота – схоже вам страшно.

Якщо ви відчуваєте приємну легкість у сонячному сплетінні – схоже, ви  щасливі… і тд і тп. Пам’ятайте, що чим довше ви  тренуєте навичку, тим простіше її буде застосовувати в стресових умовах. 

 

І пам’ятайте, емоції приходять для того, щоб нам щось сказати і піти.