Обрати сторінку

Ви коли-небудь помічали, що деякі люди просто краще вас розуміють? Ці люди знають, коли друг упав, навіть якщо він цього не сказав, або знають, що їхні батьки мали важкий день на роботі. З ними зазвичай легко ладнати, і вони не сваряться з іншими. Що робить їх такими веселими? Вони можуть мати добре розвинений емоційний інтелект (ЕІ).

 

Існує багато різних способів визначити емоційний інтелект. У цілому, це належить до здатності людини керувати своїми емоціями та працювати з емоціями людей, які її оточують. Емоційний інтелект важливий, коли ми плануємо нашу кар’єру та будуємо стосунки з іншими людьми.

 

Гленн Гехер провів одне з перших досліджень у галузі емоційного інтелекту. Він отримав докторський ступінь у галузі психології в Університеті Нью-Гемпшира у 1997 році. Радником Гехера був Джек Майєр, який разом із Пітером Саловей із Єльського університету розробив теорію емоційного інтелекту.

Зараз Гехер є доцентом психології та директором еволюційних досліджень у Державному університеті Нью-Йорка у Нью-Пальці. Він пояснює концепцію емоційного інтелекту: «Емоційний інтелект пов’язаний з тим, як наші думки співвідносяться з нашими емоціями. Деякі люди краще розуміють про емоції, ніж інші. Наприклад, людина з високим емоційним інтелектом може визначити, чи справді друг перебуває у стресі». Ця здатність читати чужі емоції є важливою частиною емоційного інтелекту.

 

«ЕІ відноситься до кількох психологічних здібностей, таких як здатність знати, що відчувають інші, здатність змінювати власний настрій та здатність маніпулювати настроєм інших (наприклад, змушувати сумну людину відчувати себе щасливою)».

 

Емоційний інтелект може стати важливим чинником успіху у кар’єрі. Проте багато шкіл, як правило, наголошують на оцінках. Учні, які іноді не розуміють, що вони не такі розумні, як їм здається. Важливо розуміти, що хоча оцінки в табелі успішності показують частину картини, в історії є щось більше, ніж можна записати за допомогою оцінок за завдання та тести.

 

ЕІ виміряти складно. Проте всі ми знаємо людей, які не досягли успіху в школі, але досягли вершини у своїй сфері. Емоційний інтелект, можливо, допоміг їм просунутися вперед.

 

«EI відома тим, що показала світові, що “інтелект” – це набагато більше, ніж книжковий розум», – пояснює Гехер. «Є так багато людей, які справді можуть розуміти емоції інших, але не можуть зрозуміти геометрію чи науку. Ці емоційно розумні люди часто досягають великих успіхів у житті — здебільшого тому, що вони так добре вміють змушувати інших почуватися добре. Про себе. У життєвій грі EI так само важливий, як інтелект «книжкових умів».

 

Добре розвинений емоційний інтелект важливий для багатьох професій. Фактично, більшість досліджень припускає, що EI передбачає кар’єрний успіх у будь-якій галузі. «Люди з високим рівнем EI з більшою ймовірністю виявляться на керівних посадах, ніж інші, і коли вони все-таки опиняться на керівних посадах, вони часто роблять інших у робочому середовищі щасливішими загалом», — каже Гехер. «Деякі робочі місця, які справді підходять для людей із високим EI, — це вчителі, продавці та лікарі. Практично будь-яка робота, на якій ви працюєте у тісній співпраці з людьми, виграє від EI».

 

Ніл Болдуїн – консультант з питань кар’єри в коледжі. Він допомагає людям приймати рішення щодо кар’єри.

 

«Ефективне прийняття рішень про кар’єру багато в чому залежить від точного самосприйняття, – пояснює він, – чим краще ви знаєте себе, тим краще ви можете вибрати роботу, яка відповідає вам насправді. Або, як я говорю студентам, планування кар’єри схоже на використання карти – важко кудись дістатися, якщо ви не знаєте ваше поточне розташування».

 

«Емоційний інтелект допомагає учням отримати реалістичне уявлення про те, хто вони є, про їхні сильні та слабкі сторони, коли йдеться про м’які навички. Емоційний інтелект унікальний: частково особистість, частково здібності. Це те, що не вимірюється іншими типами професійних оцінок, але є важливою частиною головоломки”.

 

Болдвін також використовує емоційний інтелект, щоб допомогти студентам розвинути свої навички працевлаштування. Це навички, які шукають роботодавці.

 

«На додаток до планування кар’єри, EI також є корисним для студентів коледжів, тому що вони можуть використовувати його для підвищення своїх можливостей працевлаштування». Атрибути емоційного інтелекту, які є частково особистістю, а частково здібностями, не фіксовані. Їх можна навчитися. Якщо хтось дізнається про своє становище з точки зору різних характеристик EQ [емоційного коефіцієнта], він зможе встановити та розставити пріоритети для цілей покращення. Це неминуче допоможе їм зберегти роботу і просунутися кар’єрними сходами.

«Коли справа доходить до планування кар’єри, це може бути елемент, що бракує, з точки зору самооцінки», — додає Болдуїн. «Коли справа доходить до пошуку роботи, резюме може залучити людину на співбесіду, але здебільшого саме її м’які навички допомагають їй отримати роботу. А коли справа доходить до збереження роботи, це зазвичай фактори емоційного інтелекту, які можуть зірвати кар’єру, іноді з блискавичною швидкістю, тому варто чітко розуміти свої сильні сторони та проблеми у галузі EI»,

 

Наступного разу, коли ви чимось засмутитеся, подивіться, хто прийде, щоб допомогти вам відчути себе краще, і ви можете побачити когось із високим емоційним інтелектом. Або якщо ви той, хто завжди має уявлення про те, що відчувають інші люди, вітаємо! Пам’ятайте про свої сильні сторони в цій галузі та використовуйте їх у пошуках успішної кар’єри та у пошуках щасливих та здорових стосунків.

Ресурс:  https://www.okcollegestart.org/Home/Article.aspx?articleId=QgSEuGb5SiF1jDsRjnLKYwXAP3DPAXXAP3DPAX&level=3XAP2FPAX6J7I3kztATGuYyXAP2BPAXDahIQXAP3AX