Обрати сторінку

Ви коли-небудь пристрасно захоплювалися чимось? Якщо так, то ви знаєте, що таке ентузіазм. Почуття, подібне до помаху крил ваших можливостей, дарує надзвичайну силу для активної дії та досягнення певної мети. Звичайно, ентузіазм може починатися з ледь помітного вітерцю натхнення і вирости до розмірів азартності.

Вам уже цікаво, які хімічні речовини беруть у цьому участь? Розглянемо дію тестостерону. Тестостерон – це чоловічий статевий гормон, який синтезується як у чоловіків, так і у жінок. Він відповідає за формування лібідо, а в емоційній сфері – за почуття впевненості та перемоги.

Ентузіазм, що супроводжується “вогником” до конкретної мети, підживлюватиметься Тестостероном, який у свою чергу впливає на досягнення та перемогу над суперниками, якщо вони є.

Тестостерон – це більше про конкуренцію і успіх, які часто йдуть пліч-о-пліч з ентузіазмічною хвилею. Надмірний рівень Тестостерону, що розвивається при постійному суперництві, може залучити депресивні стани, якщо припинити змагання, як наприклад у професійних спортсменів, що вийшли на пенсію.

НОРАДРЕНАЛІН

Так, саме цей гормон, званий гормоном люті, у невеликих кількостях народжуватиме почуття азарту, переможної радості та викликатиме задоволення від ризикованих угод. Норадреналін – гормон надниркових залоз, медіатор “неспання”.

ЕНТУЗІАЗМ

Норадреналін як і адреналін викликає активізацію механізмів виживання – напад або втеча. “Напад”, викликане норадреналіном – це активна робота мозку, підвищення артеріального тиску і тонусу м’язів, наступне за цим стан – лють, гнів, а в невеликих кількостях – відвага і рішучість. Маленькі дози адреналіну підвищують концентрацію уваги, необхідну, наприклад, швидкого вирішення конфліктів.

Цікаво, що у світі тварин у хижаків спостерігається більша кількість клітин, які продукують норадреналін, ніж у їхніх потенційних жертв. Тобто у хижаків активніша програма “бий”, а у потенційних жертв “біжи”. У загальній картині, що становить інтерес, видно, що сильні переживання пристрасті та азарту – це справа “рук” гормонів впевненості та дії – тестостерону та норадреналіну. Але як же забути про приємний і натхненний стан захоплення, жвавості та підйому духу? Тут, звичайно, не обійшлося без “щасливої ​​трійки” — СЕРОТОНІН, ДОФАМІН, ОКСИТОЦИН. Ці гормони дають почуття радості, щастя та оптимістичного настрою, надаючи стану ентузіазму позитивного забарвлення.

Серотонін – гормон і нейромедіатор, що сприяє пізнанню світу та позитивному впливу на рухову функцію – стан “Згорнути гори”. Дофамін – це природний мотиватор, що спонукає діяти на благо задоволення та радості. Окситоцин — гормон довіри, що надає почуття, що ви потрібні і що у вас є місце під сонцем.

Приємних вам переживань ентузіазму та сміливості, друзі!