Обрати сторінку

 

Що наука навчила нас про емоційні переживання

Ви колись замислювалися, як і чому ми стаємо емоційними? По-перше, важливо відзначити подібні характеристики емоцій незалежно від того, які емоції відчуваються.

Ось короткий опис деяких загальних характеристик емоцій:

Є почуття, набір відчуттів, які ми відчуваємо, які ми розуміємо. Однак наша здатність відчувати будь-які емоції не обов’язково означає, що ми усвідомлюємо, яка емоція відчувається.

Емоційний епізод може бути короткочасним, іноді триває лише кілька секунд, але часом він може тривати набагато довше. Важливо пам’ятати, що, якщо це триває годинами, це настрій, а не емоція.

Це про щось, що важливо для вас особисто.

Ми переживаємо емоції як такі, що відбуваються з нами, а не вибираються нами.

Процес оцінки, під час якого постійно скануємо довкілля у пошуках важливих нам речей, зазвичай відбувається автоматично. Іншими словами, ми не розуміємо нашу оцінку, крім тих випадків, коли вона розтягується в часі.

Є рефрактерний період, який спочатку фільтрує інформацію та знання, що зберігаються в пам’яті, даючи нам доступ тільки до того, що підтримує емоції, які ми відчуваємо. Тривалість рефрактерного періоду варіюється в залежності від людини та обставин і може тривати від кількох секунд до довшого проміжку часу.

Ми усвідомлюємо свою емоційність, коли емоційне переживання починається, коли завершується початкова оцінка . Щойно ми усвідомлюємо, що при владі емоції, ми можемо переоцінити ситуацію.

Є універсальні емоційні теми, що відбивають нашу еволюційну історію, на додаток до багатьох культурно засвоєних варіацій, що відбивають наш індивідуальний досвід. По суті, ми стаємо емоційними щодо речей, які мали відношення до наших предків, а також до тих, які, як ми виявили, мають значення у нашому власному житті.

Бажання випробувати чи не випробувати емоцію багато в чому мотивує нашу поведінку.

Ефективний сигнал – чіткий, швидкий і універсальний, часто у формі міміки, інформує інших про те, що відчуває емоційна людина.

Сфабриковані емоційні висловлювання можуть бути важко виявлені через більшу асиметрію, відсутність певних м’язових рухів, які типові для справжніх виразів, але які важко виконувати добровільно, а також через розбіжності в часі висловлювання з тим, що відповідає словами, що вимовляються.

Емоції, замасковані під усмішкою, як і раніше пропускають емоції, що відчуваються у верхні повіки, брови та лоб.

Ресурс:  https://www.paulekman.com/blog/characteristics-of-emotions/