Обрати сторінку

Мей Маск (дівоча Халдеман) — модель і дієтолог із 50-річним досвідом, письменниця, мати трьох успішних дітей, про одного з яких ви точно чули, йдеться про винахідника Ілона Маску. Подивившись зараз на Мей Маск, ви побачите приємну жінку з іскристою усмішкою, яка таки фонтанує енергією. В очах її читається мудрість та сміливість, вихована роками не завжди легкого життя.

Народилася Мей у сім’ї Джошуа Норман Халдемана та Уінніфред Джозефін Флетчер, у провінційній частині центральної Канади. Сім’я була багатодітна та відкрита до пізнання світу. Батьки горіли бажанням подорожувати, досліджувати нові країни. Якось батько з матір’ю взяли одномоторний пропелерний літак, посадили чотирьох дітей на задні сидіння і вирушили в ризиковану подорож до Південної Африки. Незважаючи на те, що виглядав цей витівка дуже небезпечно, батьки Мей були дуже обережними і планували все максимально детально. Пізнавальний інтерес людини формує її волю, загартовує дисципліну та цементує самовладання. Це важливий урок з контролю над своїми емоційними переживаннями та його зовнішніми проявами, який засвоїла Мей ще дитинстві.

Мати і батько виховували дітей незалежними, каже Мей: “Ми самі діставалися школи, робили уроки, займалися спортом. Вони не втручалися у наші справи, вирощуючи самодостатність та вміння брати на себе відповідальність. Всі були ніби самі по собі, але наставало шість годин вечора, і всі збиралися за одним столом на сімейну вечерю. Це було важливо. Батьки багато працювали і розвивалися, чітко дотримуючись незаперечно обраних ними морально-етичних і духовних цінностей, які прищеплювалися дітям — важливість сімейних зв’язків, взаєморозуміння, здатність допомогти, любов до пізнання.

Надзвичайна самостійність, ініціативність та рішучість передалися і Мей. У 21 рік вона стала фіналісткою конкурсу краси в Південній Африці, а через рік вийшла заміж за інженера Еррол Маска, батька її майбутніх трьох дітей. Мей навчилася на дієтолога, почала вести практику з пацієнтами та виступати з лекціями про здорове харчування. Саме цю історію близькі вважали її дійсністю, поки вона не розповіла їм правду про життя з чоловіком-аб’юзером: “Проблема в тому, що коли ти перебуваєш у насильницьких стосунках, ти про це нікому не розповідаєш. Мені було справді складно повідомити про це своїх батьків та друзів.”

Пробувши 9 років у таких відносинах, молода жінка зважилася на сміливий крок і пішла від чоловіка із трьома маленькими дітьми. “Спочатку ти зберігаєш сім’ю заради дітей, а потім ти розлучаєшся теж заради дітей.” Було важко, доводилося виживати за дуже маленькі гроші, які вона заробляла на кількох роботах. Дітей виховувала так само, як і це робили її батьки – самостійними, хоробрими, незалежними, що дивляться на світ широко розплющеними очима. Благополуччя їхньої сім’ї стало загальноробством. Діти допомагали мамі, коли та приймала пацієнтів вдома: Тоска, молодша дочка, вела записи клієнтів, Кімбел – готував їжу, Ілон – займався технікою. Мей ніколи не перевіряла виконання домашніх завдань у школі, а коли діти виросли і настав час вибирати свій кар’єрний шлях, вона була непохитно категоричною: “Ви самі по собі, ви повинні заробити собі на стипендію, і ви вільні вибирати те, що хочете”.

Незважаючи на таку тверду позицію у вихованні, Мей завжди залишалася матір’ю, яка любить і розуміє, і вчасно приходила на допомогу. І ніколи не відчувала провини за те, що багато працювала та мало часу приділяла дітям. Адже найістотнішим у дорослішанні дітей стало те, що вона зуміла поділитися з ними головними скарбами, піднесеними їй свого часу її батьками – інтерес, сміливість, відповідальність. Всі члени сімейної трійки стали успішними людьми у своїх галузях, та інтерес до життя, уміння брати ініціативу, бути впевненими та виявляти емоційне самовладання стали головними інструментами їхньої особистісної реалізації. Туга Маск стала режисером та продюсером платформи художніх фільмів. Кімбел відкрив мережу ресторанів, де використовують лише фермерську продукцію. Ну а Ілон — зумів виліпити із себе «назву» особистості планетарного масштабу — винахідником сучасного світу, людиною, яка інноваційно змінює якість життя на Землі і досліджує космос.

Складні обставини, що послужили мостом до нового життя, привели Мей до того, що має зараз — радісне і надзвичайно яскраве життя. Коли треба було боротися, вона боролася, але без почуття розпачу, а з списом рішучості і під прапорами сильного духу всередині. Смілива, вишукана і заряджена оптимістичним настроєм, сьогоднішня Мей історією свого шляху магнетично вабить своїх шанувальників на створення ними життя їхніх мрій, надихаючи кожного на особистий вияв хоробрості та ентузіазму до індивідуальних звершень.