Обрати сторінку

Побудувати добрі стосунки, чи можливо? Адже саме якість взаємодії з людьми робить нас щасливими. Будь-які відносини супроводжуються емоціями, адже без будь-яких емоцій пов’язаних із цією людиною, відносини б не почалися. Емоції – це фарби, якими ви розфарбовуєте ваші стосунки. Вони грають одну з найголовніших ролей, адже, коли виражаються емоції, ваш партнер може зрозуміти і з’ясувати в чому ж справу і розібратися, і спробувати вирішити проблему без скандалу.

Будь-які суперечки та чвари сильно відбиваються на нас і можуть надовго вибити з колії. Взаємні претензії та образи, невисловлені очікування та скандали роблять людей у ​​будь-яких стосунках далі. Уміння виражати накипілі емоції та почуття конструктивним способом, навпаки, допомагає дійти бажаного результату — вирішення конфлікту та налагодження зв’язку.

Нерозвинений емоційний інтелект подібний до мізерного словникового запасу. Якщо мова емоцій обмежена, це заважає будувати близькі стосунки, у яких і ми, і партнер відчуємо себе щасливою. Емоційний інтелект визначає те, наскільки ви будете щасливі чи не щасливі у стосунках із іншими людьми. Емоції потрібні й важливі підтримки довгострокових і «горючих» відносин. Люди завжди відчувають, як ви налаштовані стосовно них. Ви і ваші знання їм будуть нецікаві, доки вони не відчують, що ви цікавитеся ними. На рівні підсвідомості ви дієте як передавач, який повідомляє оточуючим, який у вас настрій: радісний чи сумний, чи відчуваєте себе переможцем або ваше почуття самооцінки опустилося нижче нульового рівня!

Що потрібно робити, щоб побудувати щасливі та міцні стосунки?

  • Розуміти та ділитися емоціями.

Саме через те, що ми поклали всі сили на те, щоб навчитися «думати», ми зовсім розучилися відчувати. Ми стали боятися власних та чужих емоцій, тож перестали ними ділитися. У цьому полягає перший і один з найважливіших секретів відносин – розуміння та обмін емоціями дає свободу у відносинах. Коли ми розуміємо, що ми відчуваємо, ми можемо пояснити партнерові, що з нами відбувається, і що ми хочемо. Коли ми дозволяємо собі ділитися, ми відчуваємо справжнісіньку близькість, тому що починаємо розмовляти зовсім іншою мовою. Мова почуттів – головна мова відносин, якою можна домовитися.

  • Спілкування та активне слухання

Також варто відзначити вміння вислухати, як дуже важливий фактор у відносинах. Найчастіше довіра між людьми будується на простих розмовах та моральній підтримці. Те, наскільки ви здатні вислухати свого партнера, говорить про міру близькості, а також про те, наскільки ця людина цінна для вас.

  • Важливість взаємних поступок

Компроміс – слово, що багато в чому описує сімейні стосунки. Іноді корисніше піти назустріч своєму партнеру і прийняти спільне рішення з того чи іншого питання, а не наполягати, наполягаючи на своєму. Знаходження загального рішення допомагає уникнути непорозуміння та будь-яких сварок.

  • Використання “я повідомлень”.

Використання Я-повідомлень допоможе уникнути конфліктів і одночасно зробити так, щоб партнер вас почув. Техніка Я-повідомлень не змушує партнера захищатися, вона навпаки запрошує його до діалогу, дає можливість висловити свою думку і залишає обом учасникам діалогу поле для маневрів.

  • Не робити припущення про наміри інших людей.

 Намагайтеся не захоплюватися припущеннями та проекціями своїх емоцій на оточуючих, спробуйте з’ясувати, що вони відчувають і визнати свою помилку, якщо зрозуміли їх неправильно. Розуміння власних почуттів та почуттів людей, з якими ви маєте справу – не лише наріжний камінь переговорів, а й основа для конструктивних стосунків та емпатичного слухання. Ніколи не пізно розпочати таку взаємодію.

Вам здається, що це неможливо? Але, ми вас запевняємо це більш ніж реально. Це все навички, які тренуються протягом життя.

Головне тільки захотіти і дозволити собі бути щасливим поруч із коханою людиною, все інше тренується.