Обрати сторінку

Натхнення – психічний стан, для якого характерне різке зростання внутрішньої активності особистості, високий емоційний підйом, напруження духовних і фізичних сил людини.

Натхнення пробуджує нас до нових можливостей, дозволяючи нам подолати наш звичайний досвід і обмеження. Натхнення підштовхує людину до можливостей і змінює те, як ми сприймаємо власні можливості. Як показують нещодавні дослідження, натхнення можна активувати.

Зв’язок натхнення з емоційним переживанням

Чим більш урівноважений, стабільний емоційний світ людини, тим менше ситуацій можуть викликати в ньому бурхливі переживання . Як сказав Едісон, «саме по собі натхнення не забезпечує успіх творчості, його значні досягнення, – адже воно тільки поштовх, додатковий стимул до діяльності і останню замінити не може». 

Натхнення – це плацдарм для творчості.

Натхнені люди вважають себе більш креативними і демонструють фактичне зростання самооцінки творчості з часом. Зв’язок між натхненням і творчістю узгоджується з трансцендентним аспектом натхнення, оскільки творчість передбачає бачення можливостей за межами існуючих обмежень. Важливо, що натхнення та зусилля передбачають різні аспекти діяльності. 

Натхнення сприяє просуванню до цілей.

Люди, які є  більш натхненними у своєму повсякденному житті, також, як правило, ставлять натхненні цілі, які потім з більшою ймовірністю будуть успішно досягнуті. Важливо, що взаємозв’язок між натхненням і досягненням цілі був взаємною: досягнення цілі також передбачає майбутнє натхнення. Натхненні люди відчувають більше цілей у житті та більше вдячності.

Натхнення покращує самопочуття.

В іншому дослідженні ті, хто стикався з величчю Майкла Джордана, відчували вищий рівень позитивного впливу. Їх натхнення було більше пов’язане з майбутнім, ніж із теперішнім задоволенням. Ступінь, до якої тривало натхнення, пояснювалося рівнем цілі та вдячності в житті, про які самі себе повідомляли.

Щоб отримати натхнення, найкраще, що ви можете зробити, це створити оптимальні умови для натхнення. Простий перший крок – це просто усвідомити явну силу натхнення та його потенційний вплив на все, що ми робимо.