Обрати сторінку

Якщо ви схильні постійно турбуватися про щось, вам може бути важко зупинитися, незважаючи на всі ваші зусилля. Техніка  “час для тривоги” може допомогти в цьому.

 

Ідея полягає в тому, що замість того, щоб хвилюватися весь день, ви хвилюєтесь у визначений час. Приділяючи 15-20 хвилин на день інтенсивним хвилюванням, ви можете знизити загальний стрес і відновити спокій.

Ось як це зробити правильно:

Виділіть час: найкраще запланувати приблизно 15-30 хвилин часу на хвилювання. Можна  поставити таймер, щоб зупинити вас,  коли час мине.

Виберіть місце та час свого дня, щоб хвилюватися.

Виберіть незручне місце: виберіть таке місце, яке не дуже зручне і де у вас не виникне спокуса залишитися довше відведеного часу. Не використовуйте для цієї мети ліжко, диван або письмовий стіл, щоб не асоціювати ці місця зі стресом, через що вам буде важче спати, розслаблятися або працювати.

Вибирайте вечір, якщо можливо: скажімо як-от 18:00 ідеально підходить для хвилювань.

Збирайте свої турботи увесь день,  щоб ви могли зберегти їх на призначений для вас час. Коли виникає тривожна думка, можна зробити записати її, а потім розглянути її пізніше під час хвилювання. Ви можете записувати свої турботи в щоденник або на телефон.

Вирішуючи свої турботи в цей час, запитайте себе, чи можете ви щось з цим зробити, запишіть рішення і подумайте, як ви можете працювати над ним. Якщо це поза вашим контролем, працюйте над тим, щоб прийняти це та відпустити. 

Зосередьтеся на тому, щоб бути продуктивним протягом дня: після того, як ви записали тривожну думку, яка виникла протягом дня, перенаправте свою увагу на щось інше, замість того, щоб зациклюватися на хвилюванні.

Під час тривоги займайтеся іншими справами, що викликають страх: можете вибрати інші дії, які вас напружують у цей час, наприклад, читання новин.

Перехід від часу занепокоєння: один із найважчих аспектів практики цієї техніки – це припинити хвилюватися після того, як закінчилися 15–30 хвилин. Один із способів зробити це — спланувати перехідну діяльність, до якої потрібно брати участь, коли закінчиться таймер для занепокоєння.