Обрати сторінку

Американська психологічна асоціація визначає емоційну незрілість як «тенденцію висловлювати емоції без обмежень або непропорційно ситуації». Це люди , які  часто не в змозі мати справу з реальністю і схильні змінювати своє уявлення про реальність відповідно до власних потреб. 

Спілкування з ними може виявитися складним або навіть неможливим. Вони можуть бути оманливими, маніпулятивними або імпульсивними у своїх діях та емоціях. Наприклад, вони можуть постійно брехати і обманювати, оскільки їхні почуття переважають  над розумом і мораллю.

Ознаки емоційно незрілої людини

  • Вони уникають важких ситуацій – вони емоційно не здатні критично мислити, викладати свої думки або відкрито слухати, що говорять інші. Вони або не визнають ситуацію, або виходять з дискусії.
  • Вони не співпереживають емоціям і почуттям інших. Йдеться про задоволення тільки  їхніх потреб, і вони рідко вибачаються за те, що завдали людям біль своїми діями чи словами.
  • Вони вимагають уваги – вони вимагають уваги від усіх. Коли їх вимоги не виконуються, вони діють негативно.
  • Вони нарциси – емоційно незріла людина вважає себе найважливішою людиною, що заважає їй зрозуміти, що обидві сторони мають однакове значення у відносинах.
  • Вони знущаються та поширюють чутки якщо не отримують того, чого хочуть. Вони вдаються до знущань – роблять підступні коментарі та поширюють чутки, щоб помститися за своє скривджене его. Така токсична поведінка може зруйнувати прекрасну дружбу або стосунки.
  • Вони захищаються – вони не тільки не визнають свої помилки. Вони вигадують необгрунтовані аргументи для своїх дій і навіть звинувачують людину, яка їм протистоїть. 
  • Вони діють імпульсивно – спалахи гніву, висловлювання образливих речей або різкий відхід, коли ситуація стає незручною, є класичною ознакою емоційної незрілості. Вони не вміють говорити логічно, не переживаючи емоційно.
  • У них фобія зобов’язань – будь то романтичні стосунки чи кар’єра, емоційно незріла людина має труднощі з будь-яким зобов’язанням. Вони завжди сумніваються і бояться невідомого. Вони часто маскують це під виглядом, що живуть щасливим життям, щоб уникнути зусиль для побудови міцних стосунків або майбутнього.
  • Вони не говорять про свої почуття – висловлювання почуттів і емоцій для них є ознакою слабкості. Це заважає їм отримати необхідну допомогу. А також робить життя людей напруженим, які регулярно з ними стикаються.
  • Вони не люблять компроміси – компроміс також є ознакою слабкості для емоційно незрілої людини. Вони не розуміють, що стосунки – це вулиця з двостороннім рухом, і щоб вони працювали, людям потрібно йти на компроміс не один раз.