Обрати сторінку

Резильєнтність або стійкість є процесом і результатом успішної адаптації до складних або складних життєвих обставин, особливо через розумову, емоційну та поведінкову гнучкість і адаптацію до зовнішніх і внутрішніх вимог.

 

Низка факторів впливає на те, наскільки добре люди адаптуються до негараздів, серед яких переважають: способи, якими люди сприймають світ і взаємодіють із ним; наявність і якість соціальних ресурсів; специфічні стратегії подолання

 

Стійкість не змусить зникнути проблеми, але стійкість може дати вам здатність бачити їх позаду, знайти задоволення від життя та краще справлятися зі стресом. Якщо ви не настільки витривалі, як хотіли б бути, ви можете розвинути та навчитися навичкам, щоб стати більш витривалими.

Існують різні типи стійкості, кожен з яких може впливати на здатність людини справлятися з різними формами стресу.

Фізична стійкість означає те, як організм реагує на зміни та відновлюється після фізичних навантажень, хвороб і травм. Це впливає на те, як люди старіють, а також на те, як вони реагують і відновлюються після фізичного стресу та медичних проблем і це те, що люди можуть покращити — до певної міри — шляхом вибору здорового способу життя. 

Психічна стійкість означає здатність людини адаптуватися до змін і невизначеності. Люди, які володіють таким типом стійкості, гнучкі та спокійні під час кризи. Вони використовують розумову силу для вирішення проблем, просування вперед і залишаються з надією, навіть коли стикаються з невдачами.

 

Емоційна стійкість передбачає здатність регулювати емоції під час стресу. Стійкі люди усвідомлюють свої емоційні реакції та прагнуть бути в контакті зі своїм внутрішнім життям. 

Цей тип стійкості також допомагає людям зберігати оптимізм у важкі часи. Оскільки вони емоційно стійкі, вони розуміють, що нещастя та важкі емоції не триватимуть вічно.

 

Соціальна стійкість, яку також можна назвати стійкістю спільноти, передбачає здатність груп виходити зі складних ситуацій. Це передбачає спілкування людей з іншими та спільну роботу для вирішення проблем, які стосуються людей як індивідуально, так і колективно.