Обрати сторінку

Багатьох людей це може здивувати, що початкове значення ентузіазму має відношення до пристрасті до релігії, а не до пристрасного чи жадібного інтересу загалом. І що тільки на початку XVIII століття це слово почали використовувати для опису сильних почуттів або інтересу до світських справ.

Слово ентузіазм визначається як сильне хвилювання або сильне почуття інтересу до чогось, що нам подобається. Це слово походить від двох грецьких слів en (означає в) і theos (означає бог) і еволюціонувало  воно до значення «виявляти дух всередині».

Ентузіазм виражається нашим голосом, жестами, мімікою, словами та діями. 

Ентузіазм – це вираження нашого духу, як індивідуального, так і колективного.

Удавання ентузіазму, щоб догодити іншим, може бути небезпечною пасткою.

Справжній ентузіазм є вираженням нашого справжнього «я» і наповнює нас енергією та бажанням рухатися, додає сенсу буття. 

Змістовне життя залежить від внутрішнього спокою, самочесності та взаємодії зі світом зі справжнім ентузіазмом. 

Ви можете відчувати, що втрачаєте свій ентузіазм. Це може бути ознакою того, що те, що ви робите сьогодні, більше не узгоджується з вашим внутрішнім духом чи психікою. Якщо нехтувати цим роз’єднанням, це може призвести до зростаючого стресу та гніву та, зрештою, проявитися у фізичних захворюваннях.

Можливо, це означає, що вам потрібно  шукати новий виклик чи мету, можливо, це означає більше діяти і робите те, що дає нам енергію, і менше діяльності, яка виснажує вашу енергію, це просто означає, що вам потрібно нагадати собі про позитивний вплив, який ви можете зробити на життя інших.

Мета та функція позитивних емоцій полягає в тому, щоб повернути нас до захоплюючих речей у нашому житті, допомагає нам підтримувати хороші почуття. Коли ми почуваємося добре, наші гальмування, як правило, слабшають, і ми з більшою ймовірністю будемо досліджувати нові можливості. Але, як і багато в чому в житті, позитивні емоції вимагають балансу. Ми не можемо мати одне без іншого. Дослідники зараз серйозно досліджують підводні камені, пов’язані лише з позитивною стороною життя, щоб ми могли краще зрозуміти себе, щоб вести більш збалансоване, здорове та міцне життя.

 

______________________________________________________

за матеріалами статей Psychology Today.