Обрати сторінку

Якщо ви хочете, щоб співрозмовник вас краще розумів, явно позначайте свої наміри. Це дозволить краще розуміти “кому це треба”, а також для запобігання будь-яким маніпуляціям і просто для тренування відстеження власної мови при зверненні.  А ще ми ми часто додумуємо за співрозмовника замість того, щоб уточнити яке його бачення ситуації, так і його наміри. Особливо важливо усвідомити наміри, перш ніж робити якісь рішучі дії.

“ Мені так подобається фільм “Їж, люби молись” і Джулія Робертс така гарна там. 

Ти хочеш про це поговорити? Ти хочеш дізнатися, чи хочу  я цей фільм подивитися? Чи мені цей фільм треба завантажити? Або якщо він у тебе на комп’ютері вже є, просто нагадати тобі, що ми цей фільм хотіли подивитися разом?

«Мені сьогодні зателефонувала моя одногрупниця, у неї жахливі проблеми з чоловіком…»

Тебе це обтяжує, ти хочеш просто виговоритися? Ти хочеш запитати мою думку, що в цій ситуації порадити їй? Ти хочеш, щоб я тебе обійняв і сказав, що тебе люблю?

«Я чомусь прокинулася  о 5-й ранку, потім довго не могла заснути…»

Як тебе зрозуміти? Що ти хочеш сказати: «Хочу ще поспати»? Або «Пробач, якщо я вдень буду трохи сонною»? Або «Будь ласка, зроби сніданок замість мене?»

Вчіться говорити так, щоб люди чітко й чітко розуміли, що ви від них хочете.

По можливості пояснюйте, у вас є прохання чи пропозиція. “У мене до тебе прохання”. «Слухай, є цікава пропозиція…» А якщо у вас протест чи вимога, то так  й позначайте: «Я заперечую, я проти!» або “У мене до тебе вимога”. Не очевидно, що вас послухаються, але принаймні ваші наміри будуть цілком зрозумілі.

На роботі: “Я до вас за порадою”, “Хочу попросити вас про допомогу”, “Мені потрібно від вас 5 хвилин, хочу узгодити з вами план моїх дій”.

У стосунках: «Ти маєш час? Хочу з тобою просто побалакати, про що завгодно» «Я прийшов сваритися». «Я хотіла б, щоб ти переді мною вибачився», «Дуже скучив, хочу тебе поцілувати», «У мене до тебе серйозне питання, будь ласка включи діловий формат!»

Поділитися – це ні про що…

Мова має бути розумною.

Будь-яке висловлювання має бути адресним і доцільним.