Обрати сторінку

Ви ніколи не задавалися питанням, чому люди так розквітають, почувши комплімент на свою адресу? Чому похвала добре зробленої роботи чи вдало обраної сукні така важлива для кожної людини?  Джон Амодео, доктор філософії, називає 5 головних причин. Вони досить вагомі для того, щоб частіше говорити один одному приємні слова!

 

Зміцнення самооцінки. 

Можна скільки завгодно говорити, що самооцінка переважно залежить від особистості. Однак для того, щоб вона формувалася в правильному руслі, ми чекаємо на схвалення з боку оточуючих. Ще в дитинстві, коли мама хвалить за акуратно застелену постіль, у юності, коли вчитель відзначає наші успіхи в навчанні, та й у дорослому віці, отримавши комплімент від перехожого, ми ніби звіряємо свої внутрішні відчуття себе з тим, як нас сприймають оточуючі. В ідеалі, коли ці дві оцінки збігаються, маємо адекватну самооцінку.

 

Шанс бути поміченим. 

Ми відчуваємо себе комфортно, коли людина визнає ті наші якості, які ми й самі цінуємо в собі. Можливо, ваша доброта не впадає у вічі, але якщо ваш добрий вчинок хтось побачить і схвалить, то ви отримуєте підтвердження власної значущості.

 

Відчуття обраності. 

Кожна, навіть скромна людина, в глибині душі почувається оригінальною і неповторною. В принципі це так і є, адже кожна людина – це Всесвіт. Ось тільки в наш час складно заявити про свою особливість. Коли хтось вам каже: Ти так класно це зробив, я б так не зміг!, то це сприймається як: Ти унікальний!

 

Доказ сенсу життя. 

Коли хтось позитивно оцінює те, що ви робите, у вас виникає відчуття, що ваша робота має сенс. До речі, такі слова схвалення та підтримки є вкрай важливими в ті моменти, коли людина відчуває особистісну кризу або впадає в депресію. Адже такі стани обумовлені, ще й втратою життєвих орієнтирів. Схвалюючі слова та компліменти допоможуть їх повернути.

 

Зміцнення зв’язків із соціумом.

Почуття  цінності зміцнює зв’язок між людьми. Ми мимоволі починаємо симпатизувати людині, яка помітила і похвалила нас. Адже це означає, що вона  зрозуміла нашу справжню цінність! Отримавши від неї заряд позитивної енергії, ми повертаємо  їй позитивні емоції.