Обрати сторінку

Більшості людей здається, що проблема непривабливості виникає від нестачі позитивних якостей та навичок. Але це лише симптоми проблеми. А зароджується вона, коли починаєш пишатися своєю «якістю», ставиш на себе штамп високої проби. А далі ця своя висока якість доводиться невпинно напружуючись підтверджувати. Спочатку самооцінку підвищуєш, запевняєшся у своїй силі та красі, а потім виявляється, що ціна цієї віри – постійний іспит життя, де доводиться доводити, що ти – не верблюд.

Гордість – це позитивна емоція, що відображає позитивну самооцінку – наявність самоповаги, почуття власної гідності, власної цінності. Гордість – це внутрішнє відчуття спокою та задоволеності своїми результатами.

Особисто моя думка, що гордість – це добре, якщо вона ґрунтується на реальних досягненнях. Все добре в міру! Гордість, заснована на досягненнях, це фундамент вашої самооцінки і гордість – це внутрішній стан задоволеності своїми справами та вчинками. Якщо гордість зашкалює і вас не хвалять інші, а ви самі себе, то це вже гординя.

Бажано пишатися своїми реальними досягненнями, а не тим, до чого не маєш жодного відношення. Наскільки людина просунулась від вихідної точки протягом певного проміжку часу. Гордість спрямована на особистісний розвиток та має чіткі цілі.

Гордість – це насамперед позиція гідності. Гординя – це позиція постійного підлещування перед іншими. І в результаті людина стає рабом гордині, і все життя проходить на відпрацювання цього комплексу.

Горда людина живе своїми цінностями, людина з гординею живе штучно нав’язаними цінностями. Тому система цінностей у людини з гординею абсолютно розмита та нестійка. У такої людини легко вимити з-під ніг волю до життя!

Горда людина вибирає тих людей, у яких можна чогось любо навчитися і можливо завдяки їм можна буде просунутися в соціальному плані. Так, можливо, доведеться бігати на побігеньках і не завжди говорити, що думаєш, але інакше який інтерес буде в людини, яка стоїть на вищому соціальному ступені.

Гордість – це почуття власної гідності і незалежно від зовнішніх умов! Людина із почуттям власної гідності легко визнає свої помилки.