Обрати сторінку

Навичка, яку потрібно  навчати  з дитячого садка.

Це навичка проживання своїх емоцій – один із перших етапів формування емоційного інтелекту. Сумно, що в соціумі часто говорять про інтелект розуму і всіляко підтримують його розвиток, а ось про емоційний забувають..

На виході ми виходимо такими собі “пуголовками”, які лякаються власних емоцій, пригнічуємо  їх або, навпаки, гіпертрофуємо. У підсумку не розуміємо навіщо вони (емоції) взагалі потрібні. Отже, як сформувати навичку проживання емоцій.

  1. Коли приходить почуття або емоція – відзначаємо і називаємо її: “я відчуваю злість/страх/сором і тд”. Якщо таке складно, відзначайте, що відбувається з вашим тілом. Наприклад: “У мене є напруга в ділянці живота і зводить щелепи, це схоже на злість”.
  2. Не включаємося в емоцію, але й не “кидаємо” її напризволяще. Звертаємося до неї з цікавістю і досліджуємо її: “Де ця емоція в мене в тілі? Якої вона форми? Кольору? Щільності? Рухома чи ні?”
  3. Підключаємо зовнішній фон: “Так, мені зараз страшно, але навколо мене є життя – за вікном бачу хмари, ось у дворі йде кішка, в іншій кімнаті грає моя дитина, тощо”.
  4. Дихаємо. Помічаємо емоцію, помічаємо фон і дихаємо з більш тривалим видихом. Пару хвилин і ваша емоція піде на спад.

Швидше за все, якщо ви тільки почали цим займатися, емоція може повернутися. Просто повторюємо весь цикл ще і ще раз, поки не стане достатньо.

Формування навички відбувається досить тривалий час, від місяця і далі. А якщо йдеться про поводження з емоціями, то це дія на все життя. Що частіше будете відпрацьовувати, то краще й автоматичніше виходитиме. Усе як у звичайній роботі.

Саме для розвитку емоційного інтелекту ми і створили додаток EQ.APP.

Долучайтесь-розвивайтесь.