Обрати сторінку

Хтось назве спокоєм лише відсутність хвилювання, а хтось додає до цього задоволення і відчуття легкої радості буття. Спокій — такий стан рівноваги, у якому почуття перебувають у балансі, відсутні сплески емоцій, а розум стає ясним. У такому стані людина врівноважена і володіє собою. Він може адекватно оцінювати ситуації та вирішувати труднощі, але при цьому не буде байдужими залученим рівно настільки, щоб бути творчим і приймати виважені обдумані рішення з нормою турботи про себе та досить емпатичним ставленням та асертивною поведінкою по відношенню до інших.

Якщо радість і гнів – це збудження нервової системи, то спокій – це балансування всього організму, і перша речовина, якій буде віддана честь як стабілізатору емоційного настрою – Гамма-аміномасляна кислота.

Гамма-аміномасляна кислота або ГАМК – найважливіший гальмівний нейромедіатор, що впливає на зосередження та зібраність. Він регулює активність нейронів, пов’язаних зі страхом чи тривогою, дозволяючи людині не відволікатися від завдань.

Ще один привілей хімії домінуючого стану спокійної, врівноваженої людини — спокійний сон. Цьому сприяє також високий ГАМК рівень.

Як впевнений регулятор, що нейтралізує сигнали збудження нервових волокон, ГАМК впливає на нормалізацію м’язового тонусу, емоцій та реакцій.

Наступний гормон надає спокою позитивного забарвлення.

Окситоцин.

ОКСИТОЦИН — гормон, який відповідає за наші соціальні зв’язки, почуття приналежності та причетності до чогось більшого. Коли Окситоцин в нормі, людина відчуває приємне тепло і спокій, схожий на перебування в материнських обіймах. Це нотка безпеки у понятті спокою.

СПОКІЙ

Окситоцин загострює сприйняття позитивних соціальних стимулів. Тобто, якщо у людини достатня кількість цього гормону, їй будуть більш зрозумілими та близькими позитивні аспекти та поняття життя, і з усієї палітри соціальних проявів, його увага буде звернена саме до доброго.

Окситоцин посилено виділяється від приємного контакту з близькими, обіймів та масажу. Як тільки ви відчули хвилю тепла від довірчого погляду іншої людини, або самі почали відчувати тепле почуття – на рівні хімії тіла ви зазнали припливу окситоцину.

Окситоцин знижує рівень Кортизолу – гормону стресу, роблячи людину менш схильною до ризиків напруги.

Перебуваючи у стані спокою легше працювати, сприймати нову інформацію та комунікувати, адекватно оцінювати навколишній світ та себе. Саме заспокоєнню душі присвячені усі медитативні та тілесні духовні практики, молитви, аскези.