Обрати сторінку

Емоційна залежність є психологічною залежністю, залежністю людини від людини, своєрідна залежність, яка витісняє на другий план життя, інтереси справи самої людини, залишаючи лише відносини та об’єкт залежності. Відбувається злиття та втрата власного «Я», потреба яскравих емоцій зростає .

Емоційно залежній людині необхідно вчитися відрізняти свої почуття та почуття іншої людини, свої та чужі потреби. Важливо розуміти, що ви і ваш об’єкт – це не те саме, ви не можете і не повинні в обов’язковому порядку переживати одні й ті самі почуття, мати одні й самі бажання. 

  1. Робота з емоційною залежністю має бути постійно спрямована на відмінність себе від іншої людини: «Ось я, а ось він. Тут ми схожі, а тут ми відрізняємось. Нам не потрібно відмовлятися від стосунків, від контакту, щоб задовольняти свої бажання». 
  2. Важливий момент – це розпізнавання власних потреб та бажань та пошук способів їхнього задоволення поза партнером. Отримання любові та підтримки можливе не лише від однієї людини. Що більше джерел їх отримання, то менше навантаження лягає на партнера. Чим більше людина самостійна у задоволенні своїх потреб, тим менше вона залежить від іншої людини. 
  3. Важливо пам’ятати про те, що джерело любові та прийняття може бути не лише зовнішнім, а й внутрішнім. Чим більше таких джерел ви знайдете, тим менше ви залежатимете від оточуючих людей та їх прийняття чи неприйняття вас. 
  4. Помічайте моменти, коли вас люблять і підтримують навіть якщо це маленькі знаки уваги. Промовляйте про себе, що в цей момент вас бачать, чують, беруть. І обов’язково звертайтеся до тіла та фізичних відчуттів.
  5. Вчіться зустрічатися з тим, що інші люди не можуть постійно бути поряд з вами, не можуть без слів розпізнавати,  не можуть виражати своєю любов постійно. Кожна людина має свій ритм близькості та відчуження. Маючи свій ритм вони не перестають вас менше любити і стають поганими. 
  6. Уявіть собі, що станеться, якщо ви втратите ваше зовнішнє джерело емоційного благополуччя – партнера. Ймовірно, це буде боляче, нестерпно, гірко, страшно, тяжко. Спробуйте пройти це. Це не легко, але це ваш досвід.

Найкращі ліки від залежності – це жити своїм життям.