Обрати сторінку

Часто важко висловити конструктивно такі емоції як гнів, страх, смуток, провину чи  сором. Навіть позитивні емоції- вдячність, любов також може бути важко виразити. Та коли ви розумієте, чому у вас виникає певна емоція, ви, швидше за все, висловите її здоровим і корисним способом.  Виражати конструктивно виражати важкі емоції може не тільки допомогти вам досягти успіху у вашій кар’єрі, але й покращити ваші стосунки з близькими людьми та ваші соціальні взаємодії. 

 Як це зробити :

Приймати та цінувати свої почуття

Існує сильний зв’язок між подіями у вашому житті та вашими почуттями. Не варто ігнорувати чи імпульсивно висловлювати свої почуття, важливо зрозуміти їх , щоб ви могли покращити свої реакції. 

Виявляти почуття

Важливо  помічати  фізичну або тілесну реакцію на емоцію (наприклад, страх може блокувати горло; збентеження може викликати у вас почервоніння). Ваші реакції тіла можуть вказувати на певну закономірність.

Дозволити собі відчути свої емоції.

Люди часто роблять щось, щоб спробувати почуватися краще, коли їм сумно, тривожно, страшно. Важливо дозволити собі відчути свої емоції, коли вони виникають, а не намагатися їх змінити. Дайте собі можливість розпізнати свої емоції і просто посидіти зі своїми почуттями. Це може бути незручно, але це важливий крок для їх подолання. 

Не судіть себе чи свої емоції. Просто відчуйте їх і прийміть. Це не означає, що ви повинні дозволяти собі сердитися або виснажуватись цим кілька днів поспіль. Якщо ви відчуваєте себе так і не можете відпустити свої емоції або подолати їх, пройдіть один з курсів в нашому додатку EQ -APP.

Будьте чуйними

Емпатія є наріжним каменем EQ. Воно визначається як здатність ідентифікувати та поділитися думками, почуттями чи емоційним станом іншої людини. Ви можете бути здивовані, як емпатичний підхід може змінити, здавалося б, застійні стосунки.

Розвиток вашого емоційного інтелекту може допомогти вам визначити  як перенаправити сильні емоції на раціональні та конструктивні реакції. Ви витрачатимете менше часу на роздуми, що не тільки пом’якшить стрес, але й дасть вам більше часу для спілкування з оточуючими та постійно покращувати свої стосунки з ними.