Обрати сторінку

Що таке валідація? Це визнання істинності переживань іншої людини. Це прийняття та повага до того, що відбувається зараз. Розуміння емоцій, допомога у розкритті переживань, висловлення співчуття та співпереживання. Із чого складається валідація емоцій?

  1. Заохочення вираження почуттів.

Ви можете спонукати себе і іншу людину до того, щоб поділитися своїми думками і переживаннями. Для себе використовуйте  щоденник емоцій,його потрібно вести регулярно. Якщо ж ви підтримуєте іншу людину, можете запитати “Як ти почуваєшся?” – кожній людині хочеться, щоб її чули.

  1. Віддзеркалення чужого болю та страждань.

Якщо ви валідизуєте свої почуття, ви визнаєте їх існування. Віддзеркалюючи біль іншої людини, ви визнаєте наявність її почуттів.Через емоції людина намагається донести свій біль, давши зрозуміти, що ви чуєте людину, їй стає легше.

  1. Надання почуттям сенсу.

Важливо пояснювати  собі зміст своїх емоцій. “Мені сумно через …”. Як правило, емоції позначають наші цінності.  Для іншої людини ви позначаєте, чому важливі її переживання: “Я розумію, чому тобі сумно”, “Я розумію, як тобі важко”.

  1. Зниження болю.

Визнайте, що це загальнолюдські почуття, більшість відчуває те саме, що й ви в подібних ситуаціях. Це допомагає людям не почуватися самотніми, не схожими на навколишнього, знижує почуття нерозуміння. Окремість від інших людей та їх почуттів.

  1. Чітке розрізнення емоцій та розширення їх діапазону.

Намагайтеся повністю розкрити свої переживання. Часто люди зазнають амбівалентних переживань, що можуть лякати. Однак ви можете одночасно радіти за те, що відбувається, і тужити. Важливо розділити свої переживання, дозволити всім почуттям бути.

  1. Повага до моменту.

Не варто знецінювати свої переживання. Дозвольте їм бути, не намагайтеся їх проконтролювати та прибрати. Не намагайтеся їх заглушити.

  1. Усвідомлення меж валідації.

Важливо розуміти свої обмеження. Чужі емоції та переживання – поза зоною вашого контролю.. Якщо емоції вже трапилися, то їх виправити вже не вийде. Як би ви не намагалися прожити свої емоції або виявити емпатію до іншої людини, ваші зусилля можуть ні до чого не привести.